Techniki zdobień

 

 Jakość zdobienia
Wykonywane przez nas zdobienia sa bezpieczne w kontakcie z żywnością, charakteryzują się wysoką odpornością, zarówno na uszkodzenia mechaniczne jak również na środki chemiczne. Wyroby ceramiczne i szklane można bezpiecznie używać w kuchenkach mikrofalowych. Dekoracje wykonane techniką wypału kalki ceramicznej w 800 °C dają długotrwałą wytrzymałość (do 1500 cykli) na mycie w zmywarkach. Zdobienia wykonane metodą piaskowania są praktycznie niezniszczalne w trakcie standardowego użytkowania.
 
 

  Zdobienia metodą nadruku
Technika nanoszenia wzoru odbywa się poprzez wypalanie kalki ceramicznej w piecu w temperaturze ok. 800°C, co pozwala uzyskać bardzo dużą trwałość wykonanego zdobienia.
Tak naniesiony wydruk odporny jest na ścieranie, podgrzewanie w kuchenkach mikrofalowych, mycie mechaniczne i działanie chemicznych środków czyszczących.

 

   Zdobienie metodą piaskowania
Jest to metoda mechanicznego grawerowania dekoracji.
Przy kolorowych wyrobach ceramicznych zdobienie ma formę wyżłobienia o głębokości do 1 mm w zewnętrznym szkliwie produktu. Wzór dekoracji ma kolor biały taki jak znajdujący się pod szkliwem "surowy" porcelit.
Zdobienie można wykonać na dwa sposoby: piaskując "dekorację" lub całą powierzchnię wyrobu, poza nią. Dla szkła, wypiaskowana powierzchnia stwarza wrażenie oszronionej. Technologia wykonywania dekoracji metodą piaskowania umożliwia wykonywanie w racjonalnych cenach małych nakładów oraz łatwą indywidualizację każdego zdobienia w serii.
 
   
  Zdobienia łączone
Na szczególną uwagę zasługuje możliwość łączenia obu proponowanych przez nas metod zdobienia tj. piaskowania i kolorowego nadruku farbami.
Połącznie takie ogromnie rozszerza możliwości projektowe, a wykonywane zdobienia są niezwykle efektowne i oryginalne.
 
 Zdobienie nadrukiem
termozmiennym
Zaskakujący efekt reklamowy. Kubek po napełnieniu gorącym płynem ukazuje ukryty przekaz.
Najpierw kubek zdobiony jest metodą wypału kalki. Następnie odpowiednio wybrana na etapie projektu część nadruku zakrywana jest aplą termozmienną.
 

strona główna : nowości : ceramika : szkło : metal : usługi : opakowania : techniki zdobień : kontakt
MULTITECHNIKA; ul. Nowy Świat 35B, 44-100 Gliwice; tel.: (32) 331 43 62, 332 47 69; fax: (32) 231 08 79
www.kubki.pl; e-mail: biuro@kubki.pl
Strona główna